5 dalykai, kurių negalite pamiršti apie žieminius batus

zieminiai bataiŽieminius batus rinktis niekada ne per vėlu. Net kai už lango sniego kalnai. Net kai kepina 30 laipsnių karštis. Juk juos galite įsigyti ir internetu. Žieminiai batai reikalingi visiems – vaikams, suaugusiems, net naminiams gyvūnams. Pateiksime 5 dalykus, kuriuos visi turėtų žinoti apie žieminius batus ir prisiminti…

  1. Svarbu ne medžiaga, o pralaidumas vandeniui ir orui. Žieminiai batai gali būti pagaminti iš tikros odos, dermantino, nailono, gumos ir kitų medžiagų. Jos nelabai svarbios mūsų šalyje, kur žiemos būna be galo drėgnos. Svarbu, kad bet kurie batai nepraleistų vandens, nes drėgnos ar šlapio kojos ir šaltukas reiškia, kad jau rytoj jus aplankys nemalonios ligos. Kad batai nepraleistų vandens, juos būtina prižiūrėti. Nuvalyti reiktų ne tik batų tepalu, bet ir specialiais impregnantais, kurie padeda vandeniui nutekėti greičiau. Aišku, nano danga irgi puikus variantas, tik dar pas mus ji nėra taip plačiai paplitusi.
  2. Ilgaauliai batai – atskiroms progoms. Rekomenduotina turėti dvi žieminių batų poras – trumpaaulius ir ilgaaulius. Kodėl? Trumpaauliai tinkami kasdieniniam nešiojimui, nes jie yra klasikinės išvaizdos. Jei reikia į susitikimą, prekybos centrą ar kitur „į žmones“, geriau būtų, kad batai nesukeltų šoko ir aplinkinių dėmesio. Nebent to specialiai siekiate 😉 Ilgaauliai batai reikalingi tada, kai einate pasivaikščioti į mišką žiemą, su vaikais važiuojate ant kalnelio paslidinėti. Juk vasarą nevaikštote su guminiais batais visur ir visada. Taip pat ir su ilgaauliais – sniegbridžiais.
  3. Bato protektorius. Slidi danga – viena iš pagrindinių traumų priežasčių žiemą. Dėl to rekomenduotina rinktis batus su bent šiek tiek gilesniu protektoriumi. Aišku, nebent lipate iš mašinos ir iš karto einate į patalpas. Tada nebūtina. Ilgaauliai batai turi turėti itin gerą protektorių, nes jis pravers kopiant į nugludintą kalnelį su rogėmis. Nepadarykite savo vaikams gėdos nuolatos slidinėdami ir griuvinėdami…
  4. Raišteliai ar užtrauktukas? Amžina dilema, kurios ir šį kartą nepadėsime išspręsti. Beje, yra žieminių batų, kurie turi ir raištelius ir užtrauktuką šone. Kadangi žiemos pas mus šlapios, rekomenduotina rinktis sandaresnius batus. Užtrauktukas ne visada gali tai užtikrinti.
  5. Apšiltinimas. Žieminiai batai turi būti šilti, dėl to atkreipkite dėmesį į apšiltinimą. Viduje turėtų būti natūralus avikailis arba šuns kailio įdėklas, kad būtų tikrai šilta kojoms. Bet tada žieminiai batai kainuoja labai daug. Veltinis arba dirbtinis kailis – pigesni variantai. Nerekomenduojama į lauką eiti batais, kuriuose nėra apšiltinimo iš viso. Arba bent jau pasirūpinti itin šiltomis natūralios vilnos kojinėmis, kurias įsigyti galima turguje iš močiučių.

Sėkmės renkantis žieminius batus. Beje, atminkite – žieminiai batai internete parduodami pigiau. Juk savo dydį žinote… Žiemai pirkite 1-2 dydžiais didesnius ir neprašausite pro šalį.

Firminė avalynė internetu

Senas posakis byloja: pagal rūbą sutinka, pagal protą palydi. Tokia ta tiesa, kad susipažindami su žmogumi, apie jį sprendžiame iš jo aprangos ir bendros išvaizdos. Dažnai ypač smulkmeniški žmonės išsiduoda, kad daug apie žmogų galima papasakoti, pažiūrėjus į jo batus. Esą, kaip žmogus prižiūri batus ir priklausomai nuo to, kokius batus nešioja, galima spręsti apie jo charakterį. Platus batų parduotuvių pasirinkimas prekybos centruose dar ne visos vietos, kur galima įsigyti sau tinkantį apavą. Vis labiau populiarėjant internetinei prekybai, populiarėja ir avalynė internetu. Ne viena interneto batų parduotuvė siūlo firminę avalynę už priimtinesnes kainas nei įprastos parduotuvės, tad vis dažniau batų parduotuvės internete sulaukia nemažai klientų.

Nesvarbu, ar perkama avalynė internetu ar paprastoje parduotuvėje, labai svarbu žinoti, kokio stiliaus batų ieškote. Dažnai būna taip, kad batai labai gražūs ir tiesiog traukia akį, tačiau nevisai tinka prie Jūsų stiliaus. Pirkdami batus, atsiminkite, kad avalynė turi derėti prie Jūsų nuolatinio apsirengimo stiliaus. Jei mėgstate klasikinį stilių, ir batai turi atrodyti elegantiškai ir tvarkingai. Jei dažniau renkatės sportinius drabužius, galite derinti kiek laisvesnio stiliaus ir įvairesnių spalvų batus.

Perkant avalynę, taip pat labai svarbu įvertinti jos paskirtį ir sezono laiką, kuriuo nešiosite šiuos batus. Vasariniai batai skirti šiltiems sezonams, o žiemai geriau rinktis tvirtus, geriausia odinius ar zomšinius batus. Kad sniegas, drėgmė ir druska nesugadintų batų medžiagos, patartina juos dažnai valyti ir tepti tepalu, kuris apsaugo nuo vandens ir sniego. Moterims žiemą patariama avėti kuo žemesnius batus, nes su tokiais batais ne tik patogiau vaikščioti, bet ir galima išvengti nemažai nelaimingų atsitikimų.

Atsiminkite, nesvarbu, parduodama avalynė internetu ar paprastoje parduotuvėje, dažniausiai tai prekė, kuriai suteikiama mažiausiai mėnesio laiko garantija. Tad, jei pastebėjote gamybinį broką, ar batai tiesiog Jums netinka, nesidrovėkite grąžinti ir atsiimti už juos sumokėtų pinigų. Jei perkate avalynę masinio apsipirkimo puslapiuose internete, būtinai pasidomėkite apie grąžinimo garantiją.