Specifiniai vitaminai katėms padės išlaikyti jūsų katę sveiką ir energingą!

vitaminai katėmsAugintinius šiais laikais turi visi – pradedant nuo pačių elementariausių, kaip jūrų kiaulytės, ir baigiant tradiciniais – šunimis, katėmis. Bet kuriuo atveju, būtų galima kuo drąsiausiai sutikti, kad kiekvienu iš šių atvejų, turėti augintinį yra didžiulis malonumas, privalumas, jeigu būtų galima taip pasakyti, nepaisant daugybės įvairiausių rūpinimosi darbų, be kurių išsisukti tiesiog nebūtų galima. Kad ir kaip ten bebūtų, galiausiai kiekvieną minusą, kurį patiriame turint gyvūnus, galime nusverti tam tikrais individualiais privalumais, o tai ir yra svarbiausia – bent jau mes esame linkę taip manyti.

Vis dėlto, turint gyvūnus, rūpintis jais reikia ne vien tik kalbant apie vedžiojimus po lauką, atitinkamo laiko praleidimą, ar panašiai – turime omenyje tai, kad reikia būti tikriems, kad vykdoma maitinimo politika yra maistinga, tenkinanti gyvūno poreikius, kad ji yra racionali ir galiausiai nei vienas gyvūnas tiesiog nenusilps. Teigiant dar kitais žodžiais, norėtume pastebėti tai, kad būtent šiandienos turinyje, niekas kitas, kaip tik specifiškai vitaminai katėms bus tai, apie ką norėtume pašnekėti įstabiausiai – kaip ir tikriausiai žinote, retkarčiais, net to ir nenorint, nutinka, kad gyvūnas dėl tam tikrų priežasčių nusilpsta, jog jo organizmas pradeda reikalauti papildomų vitaminų, medžiagų, mat kitu atveju jis galėtų jaustis ne taip, kaip galimai iki šiol. Taigi, šiandienos darbe, siekdami pristatyti, kokie gi iš viso yra vitaminai katėms, bei kokie esą numatomi jų įkainiai, sugebėsime paskatinti piliečius, motyvuoti juos ir tuo pačiu suteikti tikslinės naudos, kurios bet kuriuo atveju siekia kiekvienas augintinio savininkas.

Kaip ir būtų galima pradėti nuo tos minties, kad vitaminai katėms, dažniausiai, yra skirstomi pagal tam tikras maistingų medžiagų grupes – tarkime, a ar b, c grupės vitaminai. Bet kuriuo atveju, esame linkę manyti, kad individualiai nei vienas savininkas negalėtų tinkamai nuspręsti, kokių gi konkrečiai vitaminų jo gyvūnui galėtų reikėti. Tokiose situacijose, paprasčiausiai, papildomas vizitas pas veterinarus galėtų viską išspręsti be didesnių problemų. Kad ir kaip ten bebūtų, net ir suvokiant tai, kad vitaminai katėms tikrai, kad nėra brangūs, o jų reikia tuo pačiu ir ne tiek daug, kiek galėtumėte pamanyti, vis dėlto esame linkę manyti, kad yra privalu tinkamai prižiūrėti gyvūno valgymo racioną ir tiesiog užtikrinti, kad nekils visiškai jokių problemų pastarajam bėgant laikui.

Ką daryti, jei šuniui diagnozuota mažakraujystė?

augintinis

Gera mylimo augintinio sveikata – svarbiausias kiekvieno šeimininko tikslas. Kad šuo būtų laimingas, stiprus ir energingas, turime rūpintis jo mityba, fiziniu aktyvumu ir poilsiu. Šunį būtina reguliariai vesti į veterinarijos kliniką, kurioje jam bus atlikti profilaktiniai sveikatos patikrinimai. Profesionalios veterinaro paslaugos padės išvengti nelaimių arba užbėgti joms už akių. Deja, net ir kruopščiai rūpinantis šuns sveikata, kartais susirgimų neišvengiame. Itin daug klausimų kelia augintinio mažakraujystė, reikalaujanti ilgo ir sistemingo gydymo bei profilaktinės šuns priežiūros.

Kas yra mažakraujystė?
Mažakraujystė – tai deguonį išnešiojančių eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) trūkumas kraujyje. Sveiko šuns organizmo raudonųjų kraujo kūnelių koncentracija turi siekti 39–60 procentų. Augintinis suserga, kai minėtoji koncentracija tampa mažesnė nei 37 procentai. Kaip ir minėjome, svarbiausia eritrocitų užduotis yra išnešioti deguonį. Kitaip sakant, pagrindinis mažakraujystės simptomas yra deguonies trūkumas raumenyse ir organuose. Mažakraujyste sergantis šuo nusilpsta, pradeda skųstis apetitu, atsiranda letargo požymių. Veterinarai primena, kad sergančio šuns liežuvis ir dantenos keičia spalvą ir tampa baltos arba blyškiai rožinės. Be to, gali pagreitėti augintinio kvėpavimas ir padažnėti pulsas.

Dažniausios mažakraujystės priežastys
Mažakraujyste susergama dėl kelių priežasčių, paprastai – kai šuo netenka daug kraujo. Itin dažnai mažakraujystė išsivysto ir dėl hemolizės (t. y. padidėjusio eritrocitų irimo). Primename, kad kraujo galima netekti dėl daugybės traumų ar lėtinio vidinio kraujavimo. Be to, jauni šuniukai gali netekti kraujo, jei užsikrečia askaridėmis arba blusomis. Kitaip sakant, visų pirma reikia gydyti ne mažakraujystę, o ligos sukėlėją. Šiuo atveju jums bus reikalingas kvalifikuotas veterinaras, kuris atliks visus būtinus tyrimus ir nustatys tikrąsias ligos priežastis. Mažakraujystės atsiradimas dėl hemolizės (hemolizinė mažakraujystė) paprastai pasireiškia gelta ir hemoglobinurija (augintinis šlapinasi tamsiai raudonu krauju). Sergantis šuo yra itin silpnas, padažnėja augintinio pulsas, šuo tampa išblyškęs ir vangus.

Gydymas ir profilaktika
Šunų mažakraujystės gydymas reikalauja profesionalios veterinarų priežiūros. Esant sunkiam atvejui, šuniui reikės atlikti kraujo perpylimą. Be to, augintiniui reikės geležies papildų. Kadangi konkrečiu atveju gydymas gali skirtis, priklausomai nuo ligos sukėlėjo, bendraukite tik su ilgametę patirtį turinčiu specialistu, kuris padės parinkti jūsų šuniui tinkamiausią gydymą. Kad išvengtumėte galimų problemų, rūpinkitės šuns imunitetu ir saugokite augintinį nuo traumų. Primename, kad mažakraujystė gali išsivystyti ir dėl pašalinės vaistų reakcijos (po vaistų vartojimo būtina atlikti sveikatos tyrimus), be to, liga gali būti paveldima genetiškai. Hemolizė gali išsivystyti ir sergant infekcinėmis ligomis, todėl būtina stebėti augintinio sveikatą.