Motinos pieno nauda

žindyvė

Motinos pienas pripažintas ne tik maistu, bet ir vaistu bei puikia profilaktine priemone, apsaugančią nuo daugybės ligų.

Priešpienis

Pirmasis pienas, vadinamas priešpieniu, ypatingai, svarbus kūdikiui. Nors priešpienio išsiskiria labai nedaug, teigiama, kad labai svarbu, kad tai būtų būtent pirmasis naujagimio maistas, geriausia- iškart po gimimo. Priešpienyje yra vitaminų, augimo faktorių ir antikūnių. Svarbi medžiaga- antikūniai, kurie suaktyvina organizmo imuninę sistemą ir apsaugo naujagimį nuo įvairių ligų.

Brandus pienas

Apie dešimtą parą pradeda gamintis brandus motinos pienas, kuriuo sudėtis išlieka panaši visą maitinimą. Brandaus pieno sudėtis kiek kitokia nei priešpienio, bet nemažiau vertinga kūdikiui. Piene esantys hormonai reguliuoja gyvybiškai svarbių organų veiklą.  Motinos pienas, maistas- vaistas kūdikis su pienu, gauna imuninių faktorių, kurie kūdikį saugo nuo virusų ir bakterijų. Tai pat motinos piene, yra baltymų, riebalų, angliavandenių ir kitų maistinių medžiagų kiekis yra būtent toks, kokio reikia augančiam kūdikiui. Motinos piene, skirtingai nuo pieno mišinių, yra pakankamas kiekis polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, o taip pat natūralus fermentas lipazė, kuris reikalingas tų riebalų skaidymui.

Pieno konsistencija

Bėgant dienai pieno sudėtis ir konsistencija kinta- tai priklauso nuo kūdikio poreikių. Paprastai pirmoje dienos pusėje, kai kūdikis valgo rečiau, pienas būna sotesnis ir riebesnis, o antroje dienos pusėje, kai mažylis prašo valgyti dažniau, pienas būna skystesnis.

Ar maitinimas krūtimi, naudinga motinai?

Maitinimas krūtimi yra ne mažiau naudingas ir motinai. Naujagimis žįsdamas krūtį, reflektiškai skatina su sutraukti gimdą, taip padėdamas jai išstumti  placentą ir sustabdyti kraujavimą. Žindžiunsios motinos 25 proc. rečiau serga kiaušidžių, 2 kartus rečiau krūties vėžiu, senatvėje joms osteoporozės tikimybė sumažėja 50 proc. Maitinimas krūtimi padeda mamai atstatyti figūrą ir numesti svorio po gimdymo, mažina  nutukimo riziką. Maitinimas krūtimi yra motinos ir naujagimio bendravimo pagrindas. Žindant atsiranda glaudus tarpusavio ryšis, stimuliuojami moters hormonai, kurie skatina biologinį motinystės pagrindą: kantrybę, pasitenkinimą savo kūdikiu, meilę ir švelnumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *