Lėktuvo bilietai skatina emigraciją

Kai kažkoks dalykas atrodo pasiekiamas ranka, juo pasinaudoti gali visi, nors prieš tai nesinaudojo. Nesileiskime į filosofines diskusijas, geriau konkrečiai panagrinėkime, kaip lėktuvo bilietai gali įtakoti emigraciją.

Visi emigrantai vyksta ieškoti geresnio gyvenimo ir geresnio uždarbio, kurio negali gauti Lietuvoje. Vyksta jie į Norvegiją, Angliją, Ispaniją, kiek rečiau – į Prancūziją ar Vokietiją. Ar galėjo vykti seniau? Taip galėjo, tačiau ta kelionė kainavo itin daug. Vilnius buvo atsidūręs savotiškoje izoliacijoje, kai neskrido tiesioginiai reisai iš Vilniaus į Londoną. Į šį svarbiausią lietuviams miestą buvo galima patekti tik mikroautobusu ir skrendant su persėdimu arba iš viso iš kaimyninių šalių oro uostų. Esant tokioms sudėtingoms sąlygoms, ne vienas emigruoti ketinantis lietuvis turėjo gerai pasvarstyti, ar tikrai jis neturi kitos išeities, kaip važiuoti į svetimą šalį, kur nieko nežino ir nepažįsta.

Prieš keletą metų sąlygos keliauti į Angliją, Ispaniją ir Norvegiją tapo idealios, nes tiesioginius lėktuvo skrydžius pasiūlė net dvi pigių skrydžių bendrovės.

Ar antra skrydžių bendrovė į tokią mažą rinką ėjo nežinodama apie emigracijos mastus? Tikrai ne, nes jų verslas laikosi ant verslininkų ir emigrantų. Turistų Lietuvoje nedaug, tad jie nėra pagrindinė perkamoji jėga. Pigūs lėktuvo bilietai tapo pigiais bilietais į išsvajotąją laimę.

Emigracija tapo kiek lengvabūdiškesnė. Jei seniau imigrantas galvojo, kaip jis įsitvirtins svetimoje šalyje, ir nusiteikdavo įvairiausiems sunkumams ir išbandymams, tai dabar to nebėra. „Na ir kas, jei nepasiseks? 30-40 svarų, ir aš jau Lietuvoje…“ Su tokiu požiūriu emigrantai pradėjo dar labiau plūsti į savo išsvajotas šalis, nes bet kada gali įsigyti bilietą į vieną pusę ir grįžti į tėvynę. Emigruoti tapo lengva – nebereikia parduoti namų ir automobilių. Užtenka vos kelių šimtų litų ir tu jau bet kurioje Vakarų Europos ar Skandinavijos sostinėje.

Imigrantų neatbaido net tas nelemtas apribojimas rankiniam bagažui. Keliaujant ilgesniam laikui 10 kilogramų gali nepakakti susikrauti daug šiltų rūbų, tačiau lietuviams tai – nė motais. Ypač, kai Anglijoje galima kokybiškų rūbų įsigyti gal net pigiau nei Lietuvoje. Tokiu būdu emigracijas kliūčių niekas nebesudaro. Lėktuvo bilietai buvo viena iš tokių kliūčių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *