Kaip tėvų skyrybos veikia vaikus

skyrybosSkyrybos veikia ne tik tuos asmenis, kurie nusprendžia pasukti skirtingais keliais. Kenčia ir visi kiti šeimos nariai, netgi draugai ar bendradarbiai. Aplinkiniai kasdien mato Jūsų būseną ir veiksmus. Galbūt ne visada patiems tai matosi. Šeima yra didelis santykių kamuolys. Jį išnarplioti reikia ne tik laiko, jėgų, dedamų pastangų, bet ir dažnai pagalbos iš šalies. Šeimos skyrybų metu ypač kenčia ir pergyvena vaikai. Tad gali tekti ir pasinaudoti šeimos psichologo pagalba, kad šis nemalonus kiekvienam šeimos nariui procesas praeitų be pasekmių.

Vaikai yra linkę kaltinti save dėl įvykusių šeimos dramų bei skyrybų. Jie dažnai emociškai palūžta, tad būtina abiejų tėvų paramai bei palaikymas. Bendravimas yra pirmoji pagalba, tad stenkitės kuo dažniau ir ilgiau kalbėti su savo vaikais. Darnios šeimos pagrindas ir yra kuriami glaudūs santykius su kiekvienu šio, kitaip vadinamo didelio santykių kamuolio, nariu.

Jau kuris laikas yra pripažintas faktas, kad skyrybų daugėja tiek Amerikoje, tiek Europoje bei mūsų šalyje. Jei prieš daugiau nei dešimtmetį išsiskyrusiems tėvams nebuvo žinoma, kaip padėti kenčiantiems vaikams, tai dabar jau galima tuo nebesiskųsti, nes pagalbą gali suteikti psichologų konsultacijos. Šios profesijos žmonių paslaugos nuolat populiarėja ir įgija vis didesnę paklausą. Viena iš konsultacijų temų ir yra skyrybos.

Skyrybų metu ir po jų labai svarbu stebėti savo vaikus, jų klausytis bei bendrauti. Atminkite, kad egzistuoja patvirtintas faktas, jog vaikai savo antrąją pusę ateityje mato kaip tėvą ar motiną. T.y. šį pasirinkimą gali įtakoti matomos tėvų savybės. Nieko keisto, nes vaikas pirmaisiais gyvenimo metais mato du pagrindinius žmones – mamą ir tėvą, todėl jo akimis tėvai yra viską mokantys ir galintys. Tai -didelis jų autoritetas. Kai vaikas auga, mato tėvų kuriamus santykius ir jie akimirksniu formuoja jo nuostatas, išliekančias sąmonėje ilgam. Suaugęs vaikas, pats to nepajusdamas ieško ir kuria tą šeimos modelį, koks buvo patiriamas vaikystėje. Skyrybos tam gali turėti svarios įtakos tiek teikiama, tiek neigiama reikšme.

Tad jei jau artėjate prie skyrybų slenksčio savo šeimoje, patariama prieš nešant skyrybų pareiškimus, kreiptis konsultacijos pas šeimos psichologą. Žmogus, įvertinęs situaciją iš šalies, gali padėti apsispręsti, ar verta gyventi kartu toliau bei padės ir suteiks informaciją, kaip šį momentą bendrauti su vaikais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *