Elektriniai vandens šildytuvai – pliusai ir minusai

Elektriniai boileriai

Ne kiekvienuose namuose yra suteikiamos patogios sąlygos naudotis karštu vandeniu kada panorėjus. Tai retesnis patogumas kaimo nameliuose, kur ne tik nėra vandentiekio, bet ir centrinio šildymo. Nors lietuviai sparčiai ir aktyviai renovuojasi savo gyvenamuosius būstus, atnaujina ir remontuoja senus vamzdynus, vandentiekio sistemas, vis dar ne visuose namuose nuolatos būna šilto vandens. O juk šiltas vanduo yra nepakeičiamas – juo lengviau plauti indus, gaminti valgį, palaikyti asmeninę higieną. Ar yra būdų, kaip, tarkime, tik elektros paslaugas turinčios trobelės gyventojams paversti savo buitį šiek tiek lengvesne ir mėgautis šiltu vandeniu kada pageidavus?

Tikrai taip. Galimybė yra ir ji tikrai neatsieis tūkstančių eurų per mėnesį sąskaitomis. Elektriniai boileriai yra naudojami jau daug metų visame pasaulyje ir šie įrenginiai tiesiog gelbėja namus, kuriuose nėra centrinio šildymo sistemos. Elektrinio vandens šildytuvo privalumai – tai greitas laikas, per kurį įšyla vanduo, taip pat galimybė palaikyti šiltą vandenį kiaurą parą, visą savaitę. Vanduo elektriniuose šildytuvuose įkaista iki reikiamos temperatūros ir  nustoja kaisti bei eikvoti elektrą. Boileryje vandens temperatūra išlieka aukšta gana ilgą laiką, ir išsijungia arba įsijungia automatiškai.

Šiandien gaminami elektriniai boileriai 50 L talpos ir daugiau, išsiskiria kokybiškomis detalėmis, atspariomis korozijai, todėl šie įrenginiai tampa vis labiau ilgaamžiškesni.

Tačiau elektriniai boileriai turi ir keletą minusų. Kadangi jie veikia elektra, o kaimeliuose vasaros metu kyla audros, dingsta elektra, tai ir boileris negalės veikti tokių nelaimių atveju. Taip pat nepasidomėję iš anksto ir nusipirkę elektrinį boilerį negalėsite jo pajungti prie krosnies arba katilo. Jeigu turite nors ir nedidelę katilinę ar krosnelę, geriau rinktis kombinuotą boilerį, kurį galite naudoti tiek tiekdami jam energiją elektrą, tiek pajungę jį prie šilumos katilo namuose. Taip pat, nepamirškite, kad elektriniai vandens šildytuvai turi būti kokybiški. Nepirkite nepatvarių ar nukainotų produktų, nes greičiausiai jie nebus ilgaamžiai ir negalės funkcionuoti tinkamai. O nusipirkus kokybišką elektrinį boilerį, nepamirškite ir tinkamai juo pasirūpinti. Išvalykite boilerį bent kartą į metus ir iškvieskite meistrus, kurie apžiūrėtų jo techninę būklę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *