Apie tekstų vertimą ir motyvaciją dirbti

vertimo paslaugos VilniusKaip manote – ar kokiõs nors vertimo paslaugos Vilnius šykšti? Ar jums būtų reikalingi grožinių tekstų vertimai, ar baigiamojo darbo santraukos „perkėlimas“ į kitą kalbą, abiem atvejais rasite atsakymus į kilusius klausimus. O ir kalbų, į kurias (ir iš kurių) verčiama, yra daugybė; vartotojų lūkesčiai pateisinami. Specialistai moka ne tik angliškai, bet ir vokiškai, prancūziškai… Ir tai tik maža dalis galimų pasiūlymų.

Prireikus vertimo paslaugos (nesvarbu, ar vertimo žodžiu, ar raštu), yra nemažai įvairių kriterijų. Vieni klientai žiūri atsainiau, o kiti tikisi gauti aukštos kokybės rezultatą. Bet paslaugos teikėjas vis tiek turi išlaikyti darbo ritmą ir pateikti gerai atliktą užduotį.

Pagundos ir motyvacija

Kad galutinis rezultatas išties atitiktų ir kliento, ir paties paslaugą teikiančio asmens lūkesčius, reikia skirti ir jėgų, ir laiko. Ką gi tai reiškia? Vertėjas veikiausiai yra gebantis susikoncentruoti žmogus. Gebantis atsiriboti nuo tokių pašalinių veiksnių kaip kalimo garsai už lango ar bandelių kvapas iš šalimais esančios kepyklėlės. Jei dirbate biure, įsikūrusiame netoli patrauklių vietų (pavyzdžiui, minėtos kepyklėlės), gal ir nelengva atsispirti pagundoms. Savaime suprantama, kad valgyti reikia. Bet jeigu kas pusvalandį vis daromos netrumpos pertraukos ir žingsniuojama bandelių, kažin ar diena bus produktyvi.

Kad apskritai naudinga daryti pertraukėles, sutiktų daugelis. Klausimas labiau susijęs su pertraukėlių ilgiu. Prašom pailsėti kad ir du kartus per valandą. Bet jei atsipalaidavimo „seansai“ truks ilgiau nei pats darbas, tada sunku tikėtis norimo rezultato.

Bet kaipgi susikoncentruoti? Kaipgi atsispirti toms bandelės ar dar nežinia kam? Kaip įsijausti į vertimą? Prireikus vertimo paslaugos Vilnius klientams atrodo patrauklus variantas. Vien šis dalykas turėtų specialistus motyvuoti. O jei nemotyvuoja, gal būtų naudinga vadovautis patarimais save palepinti? Pavyzdžiui, „susitarti“ su savimi, kad išvertus tam tikrą kiekį teksto bus galima… prigulti ant sofos (jei toks baldas biure yra). Arba nueiti į tą kepyklėlę… Arba panaršyti socialiniame tinkle… Variantų yra įvairių, belieka pasirinkti, kuris tinkamiausias produktyvumo lygiui kelti.

Motyvacija – skambus žodis. Tačiau pirmuoju smuiku neretai griežia disciplina. Čia jau kiek sudėtingiau. Tekstų vertimas – darbas, kur reikalingas ir įkvėpimas. Jei nėra įkvėpimo, kaip pradėti ką nors versti aštuntą valandą ryto?

Ar kaina motyvuoja?

Paklausime tiesmukiškai – ar pinigai suteikia motyvacijos?

Turbūt atsakymai pasiskirstytų įvairiai, bet pinigai ir motyvacija dažnai būna vienas šalia kito. Natūralu, kad vertėjai nedirba už dyką. Būtų keista, jei koks asmuo sakytų „ai, gal tiek to, pinigų neimsiu, išversiu šitą knygą nemokamai“.

Kaip elgtis, jei užsuka koks žmogus į vertimų biurą ir prašo išversti už dyką? Daugeliu atvejų tai primintų įžeidimą.

Ir nesvarbu, ar kreipiantis dėl vertimo paslaugos Vilnius pasirodo kaip tinkamiausias variantas, ar ieškoma kitame mieste, visgi kaina yra kaina ir tokie prašymai kaip „padaryk už dyką“ gali nuskambėti absurdiškai.

P.S. Kaina – ne vienintelis svarbus dalykas. Aukšta kokybė taip pat privaloma komplekto dalis.

Giluminių vandens siurblių gamintojai

giluminiai vandens siurbliaiKiekviename ūkyje ar sodyboje reikalingi dideli vandens kiekiai. Vasarą atėjus sausroms turi būti gausiai laistomos lysvės, vaiskrūmiai, daržovės, vaisiai. Kitaip saulė sunaikins derlių, ūkininkų verslas kentės, o net ir paprasti savo nuosavas sodybas turintys žmonės negalės nieko užsikonservuoti žiemai. Tad vanduo vasaros metu yra gyvybiškai svarbus ne tik žmonėms, bet ir augalijai. O gausiausiai vanduo tiekiamas iš giluminių gręžinių. Kad giluminio gręžinio vanduo pasiektų paviršių būtini giluminiai vandens siurbliai. Lietuvoje galima įsigyti įvairių gamintojų giluminius siurblius. Tačiau geriausia kokybe ir ilgaamžiškumu išsiskiria Pedrollo ir Vortex.

Pedrollo – šis gamintojas – tai italų pažiba, visame pasaulyje prekiaujanti aukščiausios kokybės ir subtilaus, patogaus itališko dizaino siurbliais tiek geriamajam vandeniui, tiek nuotekoms ir t.t. Pedrollo nuolatos investuoja į technologinius tyrimus ir naujoves, gerinančias siurblių mechanizmų tarnavimo laiką ir darbą. Pedrollo didžiuojasi savo vertybėmis – profesionalizmu, puikiai suderintu verslo modeliu ir nuolatiniu siekiu būti pažangiems, todėl yra vieni pirmaujančių giluminių siurblių gamintojų pasaulyje.

Vortex- šis ženklas kaip atskiras siurblių gamintojas atsirado 1995 metais iš TARBY gamintojo kaip atskira linija. Žaibiškai išryškėjus didelei siurblių paklausai, Vortex tapo atskiru giluminių ir kitų siurblių gamintojų, iki šiandienos tenkinančius rinkos poreikius. Vortex vertybės – besąlygiškas įsiklausymas į vartotojų poreikius. Jų gaminami siurbliai yra galingi – net ir namams skirtuose siurbliuose juntamas industrinio lygio galingumas ir tvirtumas. Įsigiję šiuos siurblius galite būti ramus dėl ilgo tarnavimo ir didžiulės siurbimo jėgos.

Taigi, jeigu ieškote saugių ir patikimų sprendimų giluminių gręžinių vandeniui pumpuoti, Pedrollo ir Vortex – tie gamintojai, kuriems galite patikėti savo ūkį ir buitį. Lietuvoje šių gamintojų giluminiai siurbliai parduodami daugumos platintojų. Siurblių dalys ir montavimo medžiagos yra parduodamos tose pačiose parduotuvėse kaip ir patys vandens siurbliai. Taip pat, nepamirškite, kad perkant giluminius vandens siurblius ar jų detales svarbu atsižvelgti ir į jų patvarumą bei ilgaamžiškumą. Tik kokybiški vandens siurbliai tarnaus daug metų bei veiks nepriekaištingai. O norint jog įsigytas vandens siurblys būtų dar ilgaamžiškesnis, nepamirškite jo valyti reguliariai. Kartą ar du kartus per metus.

 

 

5 patarimai steigiantiems įmonę

įmonių steigimasNusprendėte pradėti kurti savo verslą, tačiau nelabai žinote nuo ko reiktų pradėti? Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kuriuos turėtų įsisavinti kiekvienas jaunas verslininkas. Šie patarimai padės greičiau pradėti vykdyti savo veiklą ir pasiekti svajonių verslo srityje.

1. Sugalvokite solidų įmonės pavadinimą

Pradėkite nuo paprastų dalykų ir sugalvokite, kaip turėtų skambėti jūsų įmonės pavadinimas. Įmonės darbo kokybė yra labai svarbi, tačiau iš pradžių reikia pagalvoti ir apie tinkamą įvaizdį, todėl kruopščiai parinkite solidžiai skambantį įmonės pavadinimą, kuris patiktų ir jūsų klientams ir verslo partneriams.

2. Apgalvokite, ar verta steigti naują įmonę, ar įsigyti egzistuojančią

Pastaruoju metu vis populiariau yra nesteigti naujos įmonės, o tiesiog įsigyti jau egzistuojančią, tačiau dar nepradėjusią jokios realios veiklos. Kuo tai skiriasi? Šiek tiek mažiau darbo su popieriais, o įmonės veiklą galėsite pradėti greičiau. Taip pat turėsite galimybę įsigyti įmonę su jau egzistuojančiu pavadinimu ir buveinės adresu, tad nereikės patiems tuo rūpintis.

3. Susiraskite patikimus steigimo partnerius

Viskas turėtų būti daug paprasčiau, jeigu susirasite patikimus partnerius, kurie galės pasirūpinti visais įmonės steigimo klausimais už jus. Jie užregistruos jūsų įmonę registrų centre, atidarys banko sąskaitas, paruoš antspaudus ir sutvarkys visus reikalingus dokumentus pas notarą. Šiuo metu tokios paslaugos tikrai daug nekainuoja, tad susirasti įmonės steigimo partnerius verta.

4. Konsultuokitės su savo partneriais

Tie patys steigimo partneriai atneš jums dar daugiau naudos, kadangi galėsite įgyti jų patirties ir taip pat gauti daug nemokamų konsultacijų – ne tik steigimo, tačiau taip pat ir įmonės buhalterijos tvarkymo klausimais. Gauti naudingos ir geros patirties iš patikimų ir patyrusių žmonių yra itin svarbu.

5. Pasirūpinkite įmonės įvaizdžiu

Šiais laikais, įvaizdis yra labai svarbu, todėl neverta pamiršti, kad jūsų įmonė turi turėti gražų interneto tinklapį, tačiau taip pat ir informatyvų. Galite užsisakyti paslaugų iš grafinių dizainerių, kad paruoštų jūsų įmonės logotipą, sukurtų tinklapį, taip pat sukurtų vaizdinę reklamą – šių dalykų tikrai prireiks anksčiau ar vėliau. Įvaizdis yra labai svarbus ir ieškant tinkamų verslo partnerių ir norint pritraukti daugiau naujų klientų.

Pasinaudoję šiais patarimais, jūs galėsite sėkmingai pradėti savo verslą ir nereikės kvaršinti galvos dėl iškilusių problemų – toks planas padės jums įsisukti į verslo sūkurį greičiau ir pradėti savo verslą sėkmingai. Ne veltui yra sakoma, jog gera pradžia – pusė darbo.

Maisto papildai sportui

Artėjant rudeniui ir vėstant orams daugelis susimąstome apie papildomą sveikatos saugojimą ir organizmo aprūpinimą reikalingomis medžiagomis. Dažniausiai tam pasirenkami maisto papildai. Šie preparatai ne tik prižiūri organizmo funkcijas, bet ir pripildo jį trūkstamomis medžiagomis. Žinoma, papildų yra pačių įvairiausių ir jų medžiagų pasirinkimas platus, tad reikia gerai žinoti, kokie papildai reikalingi būtent Jums ir kokie tinka Jūsų organizmui. Tik taisyklingai ir atsakingai vartojami maisto papildai sportui turi gerą poveikį, saugo ir stiprina organizmą. Vis dažniau maisto papildus ima vartoti jaunuoliai, nusprendę savo organizmą sustiprinti ir papuošti ryškiais, dailiosios lyties atstoves žavinčiais raumenimis. Kad efektas būtų matyti greičiau ir ryškiau, pasirenkami įvairūs preparatai. Pasirodo, norint išsirinkti tinkamą, reikia nemažai pasidomėti ne tik apie pačius papildus, bet ir apie tai, kada ir kokius juos reikėtų gerti.

Pradedantiesiems

Labai dažnai pradedantys sportuoti jaunuoliai pirmiausia siekia sudeginti visus turimus riebalus. Tik paskui jie augina raumenis. Kad riebalai būtų deginami greičiau, patariama gerti figūrą dailinančius maisto papildus. Geriant šio tipo preparatus, treniruočių metu organizmas sparčiau degina riebalus ir Jums pavyks numesti svorio greičiau ir efektyviau. Svarbus patarimas – geriant riebalus deginančius papildus labai svarbu prižiūrėti savo mitybą. Jei Jūsų kišenėje šio tipo maisto papildai sportui, dar nereiškia, jog galite valgyti nesveiką maistą ir dideles porcijas.

Prieš treniruotę

Ne daug kas žino, kad siekiant gerų treniruočių rezultatų, reikia stengtis beveik be pertraukų. Gražus ir ištvermingas kūnas – ilgų treniruočių ir sunkaus darbo rezultatas. Todėl sportininkai, iš tiesų besidomintys tuo, ką daro, dažnai geria maisto papildus, turinčius azoto oksido skatinamųjų medžiagų. Tokio tipo papildai pripildo maistu raumenis ir suteikia daugiau energijos organizmui bei padeda jam lengviau atsipalaiduoti. Šie papildai taip pat padeda lengviau priaugti svorio ir išryškinti kūno linijas.

Treniruotėje

Pagrindiniai maisto papildų preparatai yra vartojami sporto metu. Tai reiškia, jog juos reikia gerti sportuojant. Nebūtinai bėgant takeliu, jie tiesiog yra skirti aktyviomis treniruotėmis užsiimantiems žmonėms. Šio tipo maisto papildai daugiausiai turintys somatotropino yra tarsi augimo hormonai. Jie yra atsakingi ne tik už energijos antplūdžius organizme ir nuolatinį fizinį pasirengimą, bet ir už kokybišką ir atpalaiduojantį miegą. Tai labai svarbu tiems, kurie siekia aukštų rezultatų po treniruočių. Augimo hormonai taip pat paspartina raumenų formavimasį ir paruošia organizmą dideliems fiziniams krūviams.

Delninukės išstumia įprastas rankines

delninukesMoteris ir penkios poros batų – neatsiejamas duetas. Tačiau taip pat batus galima prilyginti ir rankinei. Regis, kuo jų daugiau turi moteris, tuo ji laimingesnė. Ar tikrai? Žinoma, daugelis moterų su šiuo faktu sutiks. Nors šiomis dienomis įprastas rankines stumia delninukės. Tai – modernus rankinės sprendimas, kai ją galimą nešti rankoje, o ne kabintis ant peties. Nors daugelis delninukių turi ir ilgas grandinėles (diržus), kuriuos prisegę delninukę galėsite pasikabinti ant peties.

 

Kokia šiandien yra stilinga delninukė? Kaip ją  išsirinkti? Draugės klausinėja viena kitos, ieško informacijos internete (Varle.lt) ir žurnaluose. Delninukės yra būtinas ir neatsiejamas aksesuaras moterims. Dar ankstyvo pavasario pradžioje, garsaus pasaulinio prekinio ženklo „Chloé“ dizaineriai pasiūlė rinktis ryškų ir drąsų rankinių dizainą, kuris derinamas su neįprasčiausiais audiniais. Nebijokite įsigyti medžiaginės delninukės arba odinės delninukės. Jos buvo ir išlieka madingos. Tačiau „Chloé“ mados namai visų pirma akcentavo, kad nors ir vasara, tačiau topų viršunes okupuoja kailinės delninukės. Jų kailiai gali būti įvairių atspalvių: nuo baltų iki tamsiai rudų ar net juodų. Kailis visuomet buvo elegancijos ir prabangos ženklas, tad suskubkite, kad elegantiška delninukė, pagaminta iš kailio spėtų atsidurti Jūsų spintoje dar šiais metais.

 

Delninukės būna įvairių spalvų, tad vienos, pačios madingiausios tikrai nėra. Jei planuojate vykti į vakarėlį, vestuves ar kitą šventę, kuri rengsitės vakarinę suknele, turite žinoti, kokia deltinukė Jums tiks. Juk šis aksesuarus idealiai tinka tiek prie trumpos, tiek prie ilgos suknelės ar sijono. Mados ekspertai pataria, kad geriausia būtų delninukės spalvą derinti prie drabužio spalvos. Atkreipkite dėmesį, kaip puikiai jas pasirenka užsienio įžymybės, keliaudamos Kanų festivalio raudonu kilimu! Kiekviena detalė, taip pat ir originali delninukė yra kruopščiai apgalvota ir pasirinkta. Nors, žinoma, pasitaiko ir išimčių, kai drąsesnės merginos renkasi su drabužių eilute nieko bendro neturinčią delninukę. Tarkim, jei suknelė šilkinė, ilga ir klasikinio siuvimo, rankinė gali būti šiek šokiruojanti, metalinėmis detalėmis, ar masyvesnio dizaino. Nebijokite būti originalios!

 

Puoškitės, pabrėžkite savo moterišką eleganciją  išsirinkę naują delninukę. Tiesa, didelę pasiūlą  siūlo Varle.lt internetinė parduotuvė. Tegul Jūsų žavesio kerai užburia aplinkinius ir tą vienintelį.

 

Kaip vyksta miesto gatvių valymas?

gatvių valymasVos pasirodžius pirmajam sniegui, pasigirsta vis daugiau skundų, kad gatvės yra neišvalytos ir slidžios. Drąsiai teigiama, kad asmenys, valantys gatves, visą vasarą (bei pavasarį ir rudenį) nieko neveikia, o ir pasirodžius sniegui, vis dar nesirodo savo darbo vietoje. Ar iš tiesų žmogus, kurio pragyvenimo šaltinis yra valymo paslaugos, yra toks jau didelis tinginys? Ir ką gatves valantys asmenys veikia vasarą?

Pirmiausia reikėtų prisiminti, kad valymo paslaugos turi būti teikiamos tuomet, kai didžioji dalis žmonių dar vartosi minkštose lovose. Gatvės valytojai keliasi ypač anksti, kad prasidėjus darbo dienai bent jau gatvės, kuriose yra didžiausi žmonių srautai, būtų išvalytos. Valytojams reikia sušluoti ne tik ant gatves prikritusius lapus, žemes ar dulkes, bet ir išmestas šiukšles, nuorūkas ar prie asfalto prilipusias gumas. Dažnam valytojui reikia išrauti ir kelkraščiuose pridygusias žoles bei piktžoles, todėl darbuotojas nuolatos turi tūpti ir vėl stoti, siekdamas, kad gatvė būtų švari ir tvarkinga. Tokie fiziniai pratimai vasara, kaitinant saulei, yra ypač sudėtingi, juolab kad valytojais dažniausiai dirba vyresnio amžiaus žmonės (kai kurios įmonės, kuriose teikiamos valymo paslaugos, nenori priimti jaunesnių darbuotojų). Valytojo darbas dar labiau apsunksta rudenį, kuomet medžiai meta lapus. Prikritę lapai sunkiai šluojasi – sausi lapai yra taršomi vėjo (todėl net sušluoti į krūvą greitai vėl pasibarsto), o šlapi limpa prie kelio, todėl jie turi būti ne sušluoti, o surinkti. Be to, nereikia pamiršti, kad lapai krenta ne tik rudenį – daugelis medžių lapus pradeda mesti vasaros viduryje.

Gatvių valytojams skaudu yra ir tai, kad net ir tvarkingai išvalius gatves, jose tuoj pat gali atsirasti naujų šiukšlių, kadangi vis daugiau žmonių tampa abejingi aplinkai ir nereikalingus daiktus meta kur papuola. Tačiau dėl šiukšlių gausos kaltinami ne patys šiukšlintojai, o valytojai, teigiant, kad jie nesugeba tinkamai atlikti savo darbo. Aplinkos užterštumas taip pat dažniausiai siejamas su valytojais, kadangi susikaupusios dulkės, žemės ir smulkios šiukšlės mėtosi mieste, o tai ne tik kenkia aplinkai, bet ir gali sukelti sveikatos problemų.

Ar mūsų noras ieškoti kaltų nėra perdėtas? Jei suvoktume savo netinkamą elgesį ir nuoširdžiai stengtumėmės prisidėti prie švarios aplinkos kūrimo, galbūt suprastume, kokį naudingą darbą atlieką gatvių valytojai? Šiandien vis dažniau užmirštama, kad gatvės yra valomos nuolatos, ir kad tereikia nedidelių mūsų pastangų (pvz., mesti šiukšles tam skirtose vietose ir pan.), kad valymo paslaugos būtų tikrai naudingos, o aplinka, kurioje gyvename, būtų tvarkinga ir švari.

Kalėdiniai patiekalai – nuo salotų iki mišrainių

salotosTurbūt nesuklysime pasakę, kad Lietuvoje didžiausia šeimos šventė yra Kalėdos. Šią šventę švenčia visi, jai pinigų negailime, tačiau kaip padaryti, jog Kalėdiniai patiekalai taptų tikra staigmena. Juk norisi, kad šie patiekalai atneštų laimę ir džiaugsmą, vis gi metuose tokia šventė tik viena. Tuo metų laikotarpiu tiesiog spinduliuoja ramybė, kurios taip trūksta mūsų gyvenime.

Tačiau kaip nustebinti visko mačiusius giminaičius prie kalėdinio stalo, kokios salotos ir mišrainės turi būti pasirinktos, kad nebūtų išleist O gal tai net nėra įmanoma šiuolaikiniame pasaulyje, kur kainos aukštos, o žmonės visko prisisotinę. Visgi mes manome, jog tai yra įmanoma, o svarbiausia yra pasitelkti savo išmonę ir internetą. Pastarajame galima atrasti daug ir nematytų įvairiausių salotų ir mišrainių receptų, kurie tikrai nustebins.

Skirkite tam šiek tiek laiko, tai yra investuokite laiko į paieškas. Išsirinkite įvairiausių salotų ir mišrainių receptų, susidėkite jas į vieną vietą. Rinkitės visus, kurie krenta į akis ir atrodo neįprasti, nebijokite prisirinkti jų daug. Baigę šį etapą, pereikite prie kito etapo ir atmetimo būdu pradėkite mesti lauk tuos receptus, kurie sunkiai pagaminami. Atmetę sunkiai pagaminamus patiekalus, dar kartelį eikite per visus receptus ir atmeskite tuos, kurie turi daug kainuojančių ingredientų.

Jeigu vistiek liko daug mišrainių ir salotų receptų, nebijokite – kalėdiniai patiekalai, kuriuos gaminsite jau beveik čia. Paskutiniajame etape stenkitės pasirinkti tuos patiekalus, kuriose ingredientus būtų galima įsigyti su akcija. Nepabijokite apsilankyti keliose parduotuvėse, taip galite sutaupyti daug pinigų, o šventinis stalas kainuos daug mažiau.

Kam išmesti tuos pinigus, kuriuos taip sunkiai uždirbame, jeigu galime įsigyti kažką pigiau, tiesiog reikia nepatyngėti ir investuoti savo laiko. Labai pasistengę, ne tik nustebinsite savo šeimą, bet ir svečius, jeigu jų sulauksite. Svarbu visada naudoti savo išmonę, o jeigu išmonės neužtenka, naujų idėjų šiais laikais pasisemti taip lengva naudojant internetą, kuris dabar tapo prieinamas kiekvienam.