Krovininiai mikroautobusai – pagalba verslininkams

Tam tikros paslaugos mūsų kasdienybę padaro kur kas paprastesne. Dažniausiai verslininkams kasdien reikia kur kas daugiau paslaugų nei fiziniams asmenims. Natūralu, kad norint tinkamai pasirinkti ir būti tikru, kad paslaugos visapusiškai patenkins poreikius – reikia palyginti kuo daugiau galimybių. Taip pat yra ir tuomet, kai Jums reikalinga krovininių mikroautobusų nuoma.

Krovininių mikroautobusų nuoma yra dažnas verslininko pasirinkimas. Natūralu, kad esant paklausai tuo pačiu yra ir pasiūla, kuri padeda susitvarkyti su darbais.

Lojalaus kliento pliusai

Verslininkams tokio tipo paslaugos dažniausiai reikalingos reguliariai. Esant reguliariam poreikiui būtinai reikia susirasti tuos su kuriais bus bendraujama ir bendradarbiaujama dažnai. Tik tai gali užtikrinti, kad gausite ne tik kokybiškas paslaugas ir jumis visada bus pasirūpinta tuomet, kai to labiausiai reikia, tačiau tuo pačiu paslaugos bus suteikiamos konkurencingomis kainomis. Juk tuomet, kai paslauga yra naudojamasi reguliariai – dažniausiai suteikiamos labai įvairios nuolaidos.

Būti lojaliu klientu visada verta ir visada apsimoka labiau. Tokiu atveju gausite paslaugas pigiau, o daugiausiai jos turės daugiau privalumų. Taigi, palyginkite daugiau galimybių, pasirinkite vieną įmonę ir naudokitės jos paslaugomis tiek, kiek reikia, kad liktumėte patenkintas.

Autobuso pasirinkimas

Krovininių mikroautobusų nuoma dažniausiai siūloma kartu su vairuotojo paslaugomis, kadangi tai patogi galimybė pervežti krovinį visiškai negalvojant apie detales, kurios gali sukelti papildomų nesklandumų. Pavyzdžiui, kokiu maršrutu geriausia važiuoti arba iš kur gauti asmenį, kuris turi galimybę vairuoti tokio dydžio transporto priemones.

Visapusiškas paslaugų suteikimas labai palengvina gyvenimą. Siūlome ir Jums tai įvertinti bei iškart pasirinkti tą įmonę su kuria planuojate bendradarbiauti ilgą laiko tarpą. Tuomet krovinio pervežimas bus malonumas, o ne darbas.

Krovininių autobusų paskirtis yra labai įvairi ir svarbiausia apsispręsti bei pasirinkti teisingai, jog būtumėte tikras, kad radote tai, kas Jums labiausiai tinka. Svarbiausia, kad šiuo metu labai daug įmonių siūlo šio tipo paslaugas. Tai garantuoja, kad kiekvienas asmuo pagal savo poreikius susiras tai, kas konkrečiai jam leidžia džiaugtis galimybėmis ir kas konkrečiai geriausiai patenkina jo poreikius.

Stogo dangos keitimas: patarimai

stogasPasikeisti seną stogo dangą yra kur kas rimtesnis darbą nei galėjote pagalvoti. Kadangi tam reikia labai daug žinių ir tuo pačiu kokybiškas priemonės – rekomenduojame darbus palikti tiems, kurie geriausiai išmano šio darbo specifiką ir yra pasiruošę suteikti aukščiausios kokybės paslaugas.

Bet kuriuo atveju, stogo dangos keitimas įmanomas ir savarankiškai, kadangi internete yra labai daug patarimų. Deja, stogo danga tikrai nebus pakeista geriau nei kad kreipiantis į specialistus, tačiau galbūt pavyks šiek tiek sutaupyti. 

Stogo dangos keitimas bus paprastesnis tokiu atveju, jeigu:

 • Pirmiausia detaliai susipažinsite su skirtingomis stogo dangomis ir nuspręsite, kuris variantas jums tinka labiausiai. Šiuo metu stogo dangų pasirinkimas tikrai labai platus ir kiekvienas, kuris ieško – nesunkiai ras sau patį tinkamiausią sprendimas.
 • Taip pat naudinga pasidomėti ir papildomomis stogo izoliavimo priemonėmis. Kol vieni galvoja, kad tai nėra reikalinga, tuo tarpu kiti suvokia, kad be papildomų izoliacijos priemonių paprasčiausiai nepavyks pasiekti maksimalaus namų šildymo. O to turėtų siekti kiekvienas, kuris nori, kad gyvenimas jo namuose būtų kur kas malonesnis.
 • Taip pat siūlome iškart įsigyti ir reikalingas papildomas stogo priemones, kaip kad kamino apkalimas ir lievamzdžiai, kurie namui suteikia kur kas daugiau apsaugos.
 • Jeigu turite galimybę – pasitarkite su stogdengiais, kad jie rekomenduotų tiekėjus, kurie stogo dangą gali parduoti pigiau. Tai bene viena didžiausių pliusų, kodėl verta samdytis specialistus. Tokiu atveju dažniausiai pavyksta labai kokybišką stogo dangą gauti kur kas mažesnėmis kainomis.
 • Stogo danga dažniausiai turi garantiją, tačiau toli gražu ne visi tai žino. Taigi, rekomenduojame susižinoti, kiek laiko jūsų pasirinktai stogo dangai garantija yra suteikiama ir kur kreiptis, jeigu ji neatitikto jūsų poreikių. Lygiai taip pat kaip garantija teikiama ne tik stogo dangai, tačiau ir suteiktiems stoglangių darbams.

Pasikeisti stogo dangą gali kiekvienas iš mūsų, tačiau labai svarbu detaliai susipažinti su smulkmenomis, kurios gali garantuoti, kad gyvenimas bus kur kas malonesnis ir neteks pergyventi dėl nekokybiškos stogo dangos. Gera investicija ilgai tarnauja. Įvertinkite tai ir džiaukitės rezultatais, kurie pranoksta lūkesčius.

 

Kaip išsirinkti kokybiškas ir saugias duris?

lauko durysDurys – itin paklausi prekė. Kaip nepaklysti pasiūlos gausoje ir išsirinkti išties kokybiškas ir saugias duris? Apie tai ir kalbėsime šiame straipsnyje. Aptarsime pagrindinius kokybiškoms ir saugioms durims taikomus reikalavimus.

Natūralumas ir ekologiškumas – vieni didžiausių privalumų

Kokybiškos durys Vilniuje gaminamos iš natūralių medžiagų: medžio masyvo arba padengtos natūralaus medžio lukštu. Žinoma, kalbant apie lauko duris, dažniau taikomi šarvuotų ar metalinių durų sprendimai. Tačiau, rinkdamiesi šarvuotas duris, atkreipkite dėmesį į apdailai naudojamų medžiagų kokybiškumą. Svarbu atsižvelgti į tai, kad, pavyzdžiui, durų lako sudėtyje nebūtų medžiagų, kurios klasifikuojamos kaip pavojingos sveikatai ar aplinkai, būtų priskiriamos toksinėms medžiagos.

Kokybiškas lakas nepraranda teigiamų savybių daugiau nei 10 metų. Taigi, įsigiję kokybiškas, nekenksmingu laku padengtas duris, ilgai galėsite nesukti sau galvos dėl jų atnaujinimo. Ne ką mažiau svarbus aspektas – durų dangos atsparumas mechaniniam poveikiui, ultravioletiniams spinduliams, cheminėms medžiagoms. Nesikuklinkite paklausti pardavėjo, ar jo gaminamos durys ir jų apdailai naudojamos medžiagos atitinka aukščiau išvardintus reikalavimus.

Kodėl durys turėtų būti kuo šviesesnės?

Siekdami, kad Jūsų įsigytos durys Vilniuje tarnautų ilgai ir būtų kokybiškos, turite atsižvelgti ir į jų… spalvą. Durys laikomos kokybiškomis, jei spalva – vientisa ir šviesi. Žinoma, šviesumas priklauso nuo to, iš kokios medienos pagamintos durys, ar nuo to, kokios rūšies medžio lukštu jos padengtos. Juk kiekviena medienos rūšis pasižymi skirtinga, jai vienai būdinga, spalvine gama. Jeigu teks susidurti su nenatūraliai tamsiomis durimis, žinokite, – tai gudrybė, naudojama siekiant paslėpti durų trūkumus. Nepatikimi gamintojai naudoja šį triuką, siekdami paslėpti durų įtrūkimus ir įbrėžimus. Todėl patariame rinktis tik patikimus gamintojus, kurių gaminamos durys Vilniuje jau spėjo įgyti vartotojų pasitikėjimą.

Tikslumas – kokybės rodiklis

Leistinas skirtumas tarp dviejų durų įstrižainių yra 1 mm vienam metrui. Jeigu jis viršija šį matmenį, atsisakykite tokio pirkinio. Jeigu vis dėlto paskubėjote išsirinkti ir tik sumontavę, ir pradėję eksploatuoti duris, pastebėjote neatitikimą, reikalaukite pakeisti nekokybišką gaminį arba suremontuoti jį. Tokia galimybė privalo būti numatyta suteiktos garantijos sąlygose. Kiekvienas durų gamybos profesionalas privalo suteikti savo gaminiui garantiją.

Šilumos ir garso izoliacija

Taip pat svarbu atsižvelgti į durų garso ir šilumos izoliaciją. Medinės durys geriau izoliuoja garsą ir šilumą nei, pavyzdžiui, šarvuotos. Pastarosioms būdingas aukštas šilumos pralaidumas. Tačiau šiuolaikiniai durų gamybos profesionalai, pasitelkę specialias apšiltinimo ir montavimo technologijas, užtikrina puikią šilumos izoliaciją ne tik medinėms, bet ir šarvuotoms, bei metalinėms durims.

Kokybė susideda iš visumos patikimumo rodiklių…

Straipsnyje aptarti, iš pirmo žvilgsnio, savaime suprantami rodikliai parodo gamintojo požiūrį į savo darbą, byloja apie gaminio patikimumą. Atsižvelgę į juos, nesunkiai išsirinksite tinkamiausią prekę savo namams, užtikrinsiančią saugumą ir jaukumą.

5 unikalūs sprendimai ir jūsų baldai nustebins visus

baldaiPlanuodami baldus galite suplanuoti ir tam tikrus elementus, kurie jums ir jūsų svečiams bus labai netradiciški ir unikalūs. Ar pasiruošę savo namus pakeisti taip, kad visi aikčiotų iš nuostabos? Štai keletas įdomesnių idėjų, kurios privers jus pagalvoti ir pajudinti savo smegenis. Beje, kai kuriems jų nereikalingi profesionalūs baldininkai, juos pasidaryti galite ir patys. Aišku, reiks investuoti laiko ir šiek tiek pinigų. Unikalūs baldai tikrai sužavės ne vieną.

 1. Metalinė 200 l talpos statinė. Pasižiūrėję metalo laužynuose galite rasti senas metalines 200 litrų talpos statines. Jos buvo naudojamos tepalams ir įvairiems pramoniniams skysčiams laikyti, tačiau dabar jas pakeitė patvaresnis plastikas. Jų likimas – būti supjaustytoms ir išlydytoms. Bet jūs galite pritaikyti jas kaip baldus. Visų pirma, metalinė statinė gali tapti puikiu baru. Teliks tik uždėti stalviršį ir jį pritvirtinti kampeliais prie statinės šonų. Taip pat rekomenduojama pritvirtinti ir prie grindų. Panašiu principu galima padaryti laikraštinius staliukus arba miegamojo staliukus. Reikės tik stalviršio. Jei esate nagingesni, pabandykite juos padaryti iš organinio stiklo, tada į vidų galima primesti tam tikrų daiktų ir kompozicijų.
 2. Laiptinė komoda. Realiai komoda yra iki 150-180 centimetrų aukščio. Tačiau kai kurie namai yra itin aukštomis lubomis, todėl baldams tenka prisitaikyti prie atsiveriančių erdvių. Galima užsakyti specialią komodą, kuri primintų nedidelius laiptus. Tai padaroma, kai kiekvienas stalčius yra montuojamas į tvirtą medžio plokštės rėmą, tik apatinis yra labai gilus, virš jo eina 15 cm mažesnio gylio pagrindas, dar aukščiau – vėl 10 cm. mažesnio gylio ir t.t. Pasilipti reikia tik iki viršutinio stalčiaus arba durelių, tad realiai pakaks 3-5 tokių pakopų, kuriose būtų stalčiai.
 3. Erdvė po stalu. Virtuvinis stalas – vienas iš svarbiausių virtuvės atributų, tačiau jis kartu gali slėpti ir nemažai paslapčių. Jei stalas yra stabilus, o ne išplečiamas, galima susikurti tam tikrą erdvę po stalu, kur būtų laikomi tam tikri daiktai. Net ir išplečiamas stalas gali turėti papildomą 10-15 centimetrų dėžę, kurioje būtų sudedami namuose naudojami rakandai, o virtuvės baldų stalčiai išnaudojami ne baterijoms ir žirklėms, o lentelėms, peiliams ir puodams. Pripažinkite, tikrai būtų šaunu atlaisvinti pora virtuvinio komplekto stalčių.
 4. Dviaukštės lovos. Vaikų kambarys visada kelia nemažai rūpesčių, o juos spręsti galima tik skiriant daugiau vietos. Bet namas juk ne guminis ir vietos neatsiras. Dėl to vaikų kambaryje vieta atrandama po lova. Tiesiog lova keliama į viršų, o po ja sukuriama studijoms reikalinga erdvė – spintelės, rašomasis stalas su kompiuteriu, rūbų spinta. Tokiu atveju žaidimams skirta erdvė padidėja. Vaikai mėgsta miegoti aukštai, tad jiems toks sprendimas bus labai priimtinas.
 5. Būda spintoje. Bute auginantiems keturkojus šeimos narius reiktų pasidomėti, kur galima įtaisyti jų būdas. Jei juos įtaisote rūbų spintoje, nebereikia tampyti šuns lovos po visus kampus. Taip pat nesunkiai galima padaryti ir dureles su grotelėmis tam atvejui, kai svečiai bijo šunų ir augintinį reikia laikinai uždaryti savo būdoje.

Gal kuri nors baldų idėja puikiai tiks ir jūsų namams?

Ką daryti, jei šuniui diagnozuota mažakraujystė?

augintinis

Gera mylimo augintinio sveikata – svarbiausias kiekvieno šeimininko tikslas. Kad šuo būtų laimingas, stiprus ir energingas, turime rūpintis jo mityba, fiziniu aktyvumu ir poilsiu. Šunį būtina reguliariai vesti į veterinarijos kliniką, kurioje jam bus atlikti profilaktiniai sveikatos patikrinimai. Profesionalios veterinaro paslaugos padės išvengti nelaimių arba užbėgti joms už akių. Deja, net ir kruopščiai rūpinantis šuns sveikata, kartais susirgimų neišvengiame. Itin daug klausimų kelia augintinio mažakraujystė, reikalaujanti ilgo ir sistemingo gydymo bei profilaktinės šuns priežiūros.

Kas yra mažakraujystė?
Mažakraujystė – tai deguonį išnešiojančių eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) trūkumas kraujyje. Sveiko šuns organizmo raudonųjų kraujo kūnelių koncentracija turi siekti 39–60 procentų. Augintinis suserga, kai minėtoji koncentracija tampa mažesnė nei 37 procentai. Kaip ir minėjome, svarbiausia eritrocitų užduotis yra išnešioti deguonį. Kitaip sakant, pagrindinis mažakraujystės simptomas yra deguonies trūkumas raumenyse ir organuose. Mažakraujyste sergantis šuo nusilpsta, pradeda skųstis apetitu, atsiranda letargo požymių. Veterinarai primena, kad sergančio šuns liežuvis ir dantenos keičia spalvą ir tampa baltos arba blyškiai rožinės. Be to, gali pagreitėti augintinio kvėpavimas ir padažnėti pulsas.

Dažniausios mažakraujystės priežastys
Mažakraujyste susergama dėl kelių priežasčių, paprastai – kai šuo netenka daug kraujo. Itin dažnai mažakraujystė išsivysto ir dėl hemolizės (t. y. padidėjusio eritrocitų irimo). Primename, kad kraujo galima netekti dėl daugybės traumų ar lėtinio vidinio kraujavimo. Be to, jauni šuniukai gali netekti kraujo, jei užsikrečia askaridėmis arba blusomis. Kitaip sakant, visų pirma reikia gydyti ne mažakraujystę, o ligos sukėlėją. Šiuo atveju jums bus reikalingas kvalifikuotas veterinaras, kuris atliks visus būtinus tyrimus ir nustatys tikrąsias ligos priežastis. Mažakraujystės atsiradimas dėl hemolizės (hemolizinė mažakraujystė) paprastai pasireiškia gelta ir hemoglobinurija (augintinis šlapinasi tamsiai raudonu krauju). Sergantis šuo yra itin silpnas, padažnėja augintinio pulsas, šuo tampa išblyškęs ir vangus.

Gydymas ir profilaktika
Šunų mažakraujystės gydymas reikalauja profesionalios veterinarų priežiūros. Esant sunkiam atvejui, šuniui reikės atlikti kraujo perpylimą. Be to, augintiniui reikės geležies papildų. Kadangi konkrečiu atveju gydymas gali skirtis, priklausomai nuo ligos sukėlėjo, bendraukite tik su ilgametę patirtį turinčiu specialistu, kuris padės parinkti jūsų šuniui tinkamiausią gydymą. Kad išvengtumėte galimų problemų, rūpinkitės šuns imunitetu ir saugokite augintinį nuo traumų. Primename, kad mažakraujystė gali išsivystyti ir dėl pašalinės vaistų reakcijos (po vaistų vartojimo būtina atlikti sveikatos tyrimus), be to, liga gali būti paveldima genetiškai. Hemolizė gali išsivystyti ir sergant infekcinėmis ligomis, todėl būtina stebėti augintinio sveikatą.

Piniginės internetu – sprendimas taupantiems pinigus

piniginėsNeretai yra tikimasi, kad tam tikrų prekių pavyks įsigyti tikrai palankia kaina, ir tuo atveju, jei norima įsigyti naują piniginę, piniginės internetu gali iš tiesų puikiai pasiteisinti. Palanku yra tai, kad internetinėse parduotuvėse  galima rasti prekių iš tiesų geromis kainomis, ir čia parduodama produkcija paprastai kainuoja kur kas pigiau nei kitose pardavimo vietose. Be jokios abejonės, toks apsipirkimo būdas visada leidžia sutaupyti pinigų, ir įsitikinsite patys, kad nesugaištant daug laiko galima išsirinkti ir užsisakyti patinkančių piniginių.

Internetinių parduotuvių šiandien galima rasti ne taip ir mažai, tad kiekvienu atveju bus galima nuspręsti, kokią parduotuvę vertėtų pasirinkti. Naudodamiesi internetine paieška pagal tam tikrus raktinius žodžius, pavyzdžiui, piniginės internetu, iš tiesų greitai galėsite rasti tokių pardavimo vietų, kuriose yra siūloma tokia produkcija, ir galėsite nuspręsti,  kokią piniginę vertėtų užsisakyti. Taupantys savo brangų laiką žino, kad internetu užsisakyti prekių visada galima kur kas greičiau nei kitose pardavimo vietose, tad tai gali padėti jums sutaupyti iš tiesų nemažai laiko. Nesvarbu, kokiu paros metu atrasite šiek tiek laisvo laiko – pateikti savo užsakymą galėsite bet kuriuo metu, ir tuomet beliks palaukti, kada pardavėjai patvirtins jūsų užsakymą. Dažniausiai užsakymai yra patvirtinami artimiausią darbo dieną, tad tikrai neteks ilgai laukti, kol prekės bus išsiųstos.

Gana dažnai yra manoma, kad internetu užsakytų prekių teks laukti labai ilgą laiką, tačiau tai tikrai nėra tiesa, ir tuo galėsite įsitikinti patys. Paprastai prekių pristatymas trunka iki kelių dienų, išskyrus tuos atvejus, jei yra pasirenkamos užsienio šalių parduotuvės. Tuo atveju, jei nuspręsite rinktis savo šalies pardavėjus, galite būti garantuoti, kad prekių pristatymas ilgai netruks, ir greitai galėsite džiaugtis jus pasiekusiomis prekėmis.  Internetinėse pardavėjų svetainėse visada bus galima rasti pakankamai nemažai naudingos informacijos apie prekių pristatymą bei jų įsigijimą, tad tai galės padėti nuspręsti, ar tam tikra pasirinkimo galimybė iš tiesų gali puikiai pasiteisinti. Piniginės internetu iš tiesų gali būti puikia pasirinkimo galimybe, kada ieškoma produkcijos tikrai palankiomis kainomis, tad verta pagalvoti apie tokį sprendimą.

 

Kaip išgydyti lytinę potenciją?

Lytinės potencijos gydymasTikrai nei vienam nekiltų klausimas nuo ko priklauso vyrų gyvenimo kokybė. Į jį yra atsakyti iš ties paprasta, kadangi pasitenkinimo jausmą ir tikrą pasijautimą vyru lemia tik lytinis pasitenkinimas ir, žinoma, seksualumas. Tačiau ką daryti, jeigu vyro lytinis organas ne taip funkcionuoja kaip ankščiau, o vyras dėl to jaučiasi blogai, liūdi ir smerkia save? Kiekviena moteris turėtų padėti savo vyrui įveikti visas problemas ir nuvesti pas reikiamus specialistus tam, kad jisai vėl būtų gyvybingas ir galėtų džiaugtis savo seksualumu.

Kaip pasireiškia lytinės potencijos sutrikimai?

Lytinės potencijos sutrikimai pasireiškia varpos erekcijos pablogėjimu arba visiškos erekcijos nebuvimu, taip pat lytinio potraukio sumažėjimu, orgazmo disfunkcija. Kalbant apie erekcijos sutrikimą, tai jis yra apibūdinamas kaip nuolatinis negalėjimas išlaikyti standžios varpos, kuri yra reikalinga atlikti lytiniam aktui, taip pat jeigu jos standumas susilpnėja paties lytinio akto metu.

Ką vyrai jaučia, kai jiems sunegaluoja lytinė potencija?

Šis jausmas kiekvienam vyrui yra labai baisus, kadangi nesugebėjimas išlaikyti erekcijos ir patenkinti savo moters sukelia nevisavertiškumo kompleksą. Taip pat tai gali sukelti psichologines problemas, netgi depresiją. Depresija yra labai rimta liga, todėl norint ja nesusirgti, reikėtų dėl savęs labai pasistengti.

Kas blogina vyrų lytinę gyvenimo kokybę?

 1. Fizinis neveiklumas ir sėdėjimas vienoje vietoje – tai tikrai pablogina vyrų lytinę gyvenimo kokybę. Lytinės potencijos gydymas – fizinių pratimų darymas kiekvieną dieną, aktyvus gyvenimo būdas.
 1. Žalingų įpročių turėjimas. Rūkymas, dažnas alkoholio vartojimas, apie narkotikus net neverta kalbėti, sukelia įvairias ligas, taip pat pablogina vyrų potenciją.
 1. Ligos. Bet kokia liga, net ir pati mažiausia, gali pakenkti žmogui, todėl reikia rūpintis savimi, tinkamai maitintis ir stengtis suteikti savo organizmui visų reikiamų vitaminų.
 1. Nuolatinis stresas ir nervai turi įtakos lytiniam gyvenimui.

Lytinės potencijos gydymas

Lytinės potencijos gydymas yra ne lengva netgi daug laiko reikalaujanti procedūra, tačiau veiksminga. Tikriausiai pats pagrindinis dalykas, kaip ir buvo minėta ankščiau – fizinių pratimų atlikimas. Yra netgi keletas specialių pratimų, kurie pagerina vyrų lytinį gyvenimą ir erekcijos kokybę. Tačiau, jeigu fiziniai pratimai nepadeda, būtina kreiptis pas urologą, kuris geriausiai nustato lytinio gyvenimo sutrikimo priežastis ir paskiria gydymą.

 

 

Iš kur kilo vestuviniai žiedai ir jų apsikeitimo tradicijos?

vestuviniai žiedaiNuo neatmenamų laikų vestuviniai žiedai saugomi įvairių legendų ir mitų. Nesvarbu, kurią kultūrą analizuotume, visose jose vestuviniai dirbiniai tampa amžinosios meilės simboliu. Tiesa, archeologiniai kasinėjimai rodo, kad apsikeitimo vestuviniais žiedais tradicija Lietuvoje yra ne tokia ir sena.

Vertinant mūsų protėvių įpročius, būtina išskirti žalvario žiedus. Šiais dirbiniais puoštasi nuo pirmojo tūkstantmečio pradžios. Tais laikais buvo tikima, kad tobulo apskritimo žiedai padeda apsisaugoti nuo užkalbėjimų, nužiūrėjimo ir piktųjų dvasių. Manoma, kad tradicija jungtuvių metu apsikeisti vestuviniais žiedais atsirado maždaug XVII amžiaus viduryje. Apskritai, žiedo mūvėjimo tradicija atsirado senovės Egipte. Čia išraiškingais ir brangiais žiedais puošdavo faraonai, pabrėždami savo kilmingumą. Istorikai mano, kad vestuviniai žiedai taip pat turėtų būti siejami su senovės Egiptu, kadangi čia prabangūs žiedai buvo pradėti nešioti ant bevardžio kairės rankos piršto, manant, kad šiuo pirštu teka meilės vena, besijungianti su širdimi.

Nuo seniausių laikų žiedai buvo suvokiami kaip vienas simboliškiausių papuošalų, kuris buvo vertinamas visame pasaulyje. Ilgą laiką buvo tikima, kad žiedai yra nemirtingumo ir amžino gyvenimo simbolis. Vėliau buvo tikėta, kad žiedo forma simboliškai sujungia visą žmogaus gyvenimą – jo gimimą ir mirtį – į vieną esmę. Vėliau, keičiantis laikams ir papročiams, žiedai buvo siejami su amžinosios meilės simboliu, kuris neprarado savo aktualumo ir šiais laikais – apsikeitimas vestuviniais žiedais suvokiamas kaip amžinosios priesaikos įžadas, apie kurį kalbama ir Katalikų bažnyčios Santuokos sakramente.

Nors vestuviniai žiedai neatsiejami nuo dvasinio pažado, negalima pamiršti ir materialiosios jų pusės. Iš tiesų ilgą laiką žiedas buvo traktuojamas kaip tam tikros turtinės padėties rodiklis. Nors laikai pasikeitė, šiandien prabangūs žiedai vis dar kalba apie žmogaus turtinę padėtį ir jo statusą. Žiedo prabanga neatsiejama nuo metalo, iš kurio jis yra gaminamas. Nors šiandien didžiausio palankumo sulaukia aukso dirbiniai, taip buvo ne visuomet. Ilgą laiką jaunųjų sąjungai patvirtinti visoje Europoje buvo naudojami bronzos dirbiniai. Lietuvoje ilgą laiką buvo nešiojami kuklūs žalvario papuošalai. Manoma, kad auksiniai žiedai mūsų šalyje išpopuliarėjo tik XIX amžiaus pradžioje, gerėjant gyvenimo sąlygoms. Iki to laiko aukso žiedais puošdavosi tik kilmingieji. Be to, daug dėmesio skirta ir papuošalų kiekiui. Ilgą laiką buvo manyta, kad moterys, kurių pirštus puošia daugiau nei vienas žiedas, yra palaidūnės, nevertinančios nei mylimo vyro, nei bendruomenės papročių. Tai reiškė, kad merginos galėjo mūvėti vienintelį žiedą – tą, kurį jai padovanojo mylimasis.

Vestuvių jubiliejai

vestuvėsSukurti darnią šeimą ir ilgai išbūti santuokoje nėra lengva – šeimos kūrimas ir tyra meilė nėra joks vienadienis darbas – tai daugelio metų darbo vaisius, kuris vis auga ir tik labiau žydi, niekada nevysta, jeigu jūs niekuomet jo neapleidžiate. Taigi, labai svarbu, kad surastumėte, kiek daug pasiekėte per savo santuokinius metus ir kaip svarbu neapleisti to, ką jau turite. O kad ir toliau galėtumėte vertinti savo santuokos pasiekimus, jums tikrai ne pro šalį audringai atšvęsti vestuvių metines. Pirmuose dviejuose straipsniuose aprašėme vestuvių jubiliejus iki kuomet sutuoktiniai kartu išgyvena 25 metus. Tačiau, toliau šventės tik dar gražėja, tad verta pakalbėti ir apie tai, kas vyksta po to.

Kuomet kartu santuokoje pragyvensite jau 35 metus, bus švenčiamos perlinės vestuvės. Perlai yra laikomi laimės bei derliaus simboliu. Vadinasi, per tiek metų jūs ne tik pasėjote laimę vienas kitam, tačiau ir užauginote puikų derlių – turite nuostabių vaikų, kurie galbūt per tuos metus jau suaugo ir taip pat sukūrė savo šeimas bei atnešė jums anūkų – dar daugiau laimės į jūsų šeimą. Perlinėmis šios vestuvės laikomos dar ir todėl, kad perlai yra tobulo suderinamumo ir tobulos harmonijos simbolis – juk iš gausybės perlų galima išnerti pačius gražiausius karolius, o tie gražiausi karoliai ir yra jūsų laiminga santuoka.

Nelabai svarbu, kokias dovanas išrinks jūsų svečiai, tačiau pakankamai svarbu, kad jos būtų perlinio atspalvio – rožinės, juodos ir baltos spalvos. Tokie yra tikrieji perlai, o jūsų santuoka yra tikrasis tyros meilės ir supratingumo pavyzdys, tad jūsų svečiai taip pat turėtų pasistengti jums įtikti!

Drobinės arba koralinės vestuvių metinės bus švenčiamos, kuomet jūsų santuoka sulauks 35 metų. Tokia proga svečiai sutuoktiniams dažniausiai parūpina ką nors iš šių minėtų medžiagų: tai gali būti rankšluosčiai, staltiesės, praktiški dalykėliai jūsų namams. Šios vedybų metinės įprastai yra švenčiamos gerokai kukliau, negu aukščiau minėtos perlinės vestuvės.

40 metų jubiliejaus proga – rubininės metinės. Rubinas yra toks akmuo, kuris simbolizuoja aistrą, ugnį, liepsnojančią meilę. Reikia prisiminti, kad jūsų meilė taip smarkiai suliepsnojo, kad galėjote kartu pragyventi keturiasdešimt nuostabių metų ir gyvenate toliau. Kuriate savo liepsnojančios meilės židinį ir su kiekviena diena vis labiau jaučiate, kad esate vienas pilnavertis dvasinis kūnas. Dažniausiai, tokios metinės yra švenčiamos draugų, artimųjų, giminaičių būryje, žinoma, nereikia apsieiti ir be vaikų ir anūkų.

Pagal tradicijas, per rubinines vestuves į sutuoktinių vedybinius žiedus buvo įstatomi rubinai, taip simbolizuojantys jų negęstančią meilę ir vaisingą santuoką. Svečiai per šią šventę dažniausiai dovanoja gana stambias dovanas – brangius paveikslus, baldus, techniką ar ką nors kitą, kas tikrai reikalinga sutuoktiniams. Jeigu pragyvenote 40 metų kartu, jūs tikrai nusipelnėte audringai ir iškilmingai tai atšvęsti, tad nepamirškite, kad rubininės vestuvių metinės jums turi būti be galo smagios, tačiau neapmirškite ir gilesnės jos prasmės – tai jūsų kartu įveikto kelio įvertinimas ir didžioji gyvenimo šventė.

Norite sužinoti, kokios vedybų metinės laukia po rubininių vestuvių? Tuomet skaitykite ketvirtąją mūsų straipsnio apie vestuvių jubiliejus dalį.

Kodėl prezervatyvus geriau pirkti internetu?

prezervatyvai internetuPrezervatyvai pristatomi kaip pati geriausia apsisaugojimo nuo neplanuoto nėštumo priemonė. Egzistuoja labai platus pastarųjų pasirinkimas, tad ieškantys galės įvertinti įvairius to pobūdžio aspektus. Tuo pačiu prezervatyvai gali būti įsigyjami tiek realiuose prekybos centruose, vaistinėse, erotinių prekių parduotuvėse, galiausiai, internetu. Atsiradus galimybei pastaruosius pirkti naudojantis internetinėmis parduotuvėmis – ženkliai padaugėjo asmenų, kurie nusprendė naudotis būtent šia apsisaugojimo priemone. Gali kilti natūralus klausimas, kodėl būtent prezervatyvai internetu laimi prieš realias prekybos vietas?

 • Prezervatyvai internetu yra pigesnis variantas. Tai visiškai normalu. Internetinėse prekybos vietose prekės visada pigesnės, kadangi užsidedami kur kas mažesnis antkainiai, kuriuos sąlygoja nereikalinga patalpų nuoma, personalas ir t.t.
 • Internetinėse erotinių prekių parduotuvėse galima rasti ir kur kas platesnę prekių pasiūlą. Kadangi vieta fotografijoms yra neribojama, tokiu atveju galima pateikti kuo platesnį pasirinkimą: nuo skirtingų prezervatyvų spalvų iki pačių įvairiausių kvapų. Visada pavyks rasti tinkamiausią variantą ir nepamirškite, kad braškių kvapas – tikras afrodiziakas.
 • Neabejotinai internete pirkti yra smagiau, kadangi netenka išlaikyti daugeliui taip nemalonaus akių kontakto. Tai itin aktualu jaunesniems asmenims. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad neseniai lytinį gyvenimą pradėję jaunuoliai renkasi jau geriau mylėtis be jokios apsisaugojimo priemonės, nei pajusti tą nemalonų pardavėjos akių žvilgsnį. Štai prezervatyvai internetu padeda to išvengti.
 • Pirkti internetu yra labai paprasta. Pasirinkite prekę, susimokėkite už ją ir laukite, kol ji atkeliaus iki jūsų namų durų. Galite būti tikras – paštininkas nežinos, kas yra viduje ir jokie lipdukai to neišduos.
 • Jei jums iškyla kokie nors klausimai, kaip pavyzdžiui, kokio dydžio prezervatyvai jums yra reikalingi – atsakymus galite rasti internete, labai patogu susižinoti visą reikalingą info.
 • Verslininkai užtikrina, kad gauta apsauga nebus pažeista.

Prezervatyvai internetu laimi dėl paprasčiausio patogumo. Niekur neišėjus iš namų galite gauti jums reikalingą produkciją. Iškilus kokiems nors asmeniškiems klausimams – susisiekite su vadybininke svetainėje nurodytų numeriu. Profesionalė padės jums pasirinkti labiausiai tinkantį ir tuo pačiu papildomą malonumą suteikiantį variantą.

Mylėkite, mylėkitės ir darykite tai drąsiai pamiršę visus nelaukiamus rezultatus.