5 dalykai, kurių negalite pamiršti apie žieminius batus

zieminiai bataiŽieminius batus rinktis niekada ne per vėlu. Net kai už lango sniego kalnai. Net kai kepina 30 laipsnių karštis. Juk juos galite įsigyti ir internetu. Žieminiai batai reikalingi visiems – vaikams, suaugusiems, net naminiams gyvūnams. Pateiksime 5 dalykus, kuriuos visi turėtų žinoti apie žieminius batus ir prisiminti…

  1. Svarbu ne medžiaga, o pralaidumas vandeniui ir orui. Žieminiai batai gali būti pagaminti iš tikros odos, dermantino, nailono, gumos ir kitų medžiagų. Jos nelabai svarbios mūsų šalyje, kur žiemos būna be galo drėgnos. Svarbu, kad bet kurie batai nepraleistų vandens, nes drėgnos ar šlapio kojos ir šaltukas reiškia, kad jau rytoj jus aplankys nemalonios ligos. Kad batai nepraleistų vandens, juos būtina prižiūrėti. Nuvalyti reiktų ne tik batų tepalu, bet ir specialiais impregnantais, kurie padeda vandeniui nutekėti greičiau. Aišku, nano danga irgi puikus variantas, tik dar pas mus ji nėra taip plačiai paplitusi.
  2. Ilgaauliai batai – atskiroms progoms. Rekomenduotina turėti dvi žieminių batų poras – trumpaaulius ir ilgaaulius. Kodėl? Trumpaauliai tinkami kasdieniniam nešiojimui, nes jie yra klasikinės išvaizdos. Jei reikia į susitikimą, prekybos centrą ar kitur „į žmones“, geriau būtų, kad batai nesukeltų šoko ir aplinkinių dėmesio. Nebent to specialiai siekiate 😉 Ilgaauliai batai reikalingi tada, kai einate pasivaikščioti į mišką žiemą, su vaikais važiuojate ant kalnelio paslidinėti. Juk vasarą nevaikštote su guminiais batais visur ir visada. Taip pat ir su ilgaauliais – sniegbridžiais.
  3. Bato protektorius. Slidi danga – viena iš pagrindinių traumų priežasčių žiemą. Dėl to rekomenduotina rinktis batus su bent šiek tiek gilesniu protektoriumi. Aišku, nebent lipate iš mašinos ir iš karto einate į patalpas. Tada nebūtina. Ilgaauliai batai turi turėti itin gerą protektorių, nes jis pravers kopiant į nugludintą kalnelį su rogėmis. Nepadarykite savo vaikams gėdos nuolatos slidinėdami ir griuvinėdami…
  4. Raišteliai ar užtrauktukas? Amžina dilema, kurios ir šį kartą nepadėsime išspręsti. Beje, yra žieminių batų, kurie turi ir raištelius ir užtrauktuką šone. Kadangi žiemos pas mus šlapios, rekomenduotina rinktis sandaresnius batus. Užtrauktukas ne visada gali tai užtikrinti.
  5. Apšiltinimas. Žieminiai batai turi būti šilti, dėl to atkreipkite dėmesį į apšiltinimą. Viduje turėtų būti natūralus avikailis arba šuns kailio įdėklas, kad būtų tikrai šilta kojoms. Bet tada žieminiai batai kainuoja labai daug. Veltinis arba dirbtinis kailis – pigesni variantai. Nerekomenduojama į lauką eiti batais, kuriuose nėra apšiltinimo iš viso. Arba bent jau pasirūpinti itin šiltomis natūralios vilnos kojinėmis, kurias įsigyti galima turguje iš močiučių.

Sėkmės renkantis žieminius batus. Beje, atminkite – žieminiai batai internete parduodami pigiau. Juk savo dydį žinote… Žiemai pirkite 1-2 dydžiais didesnius ir neprašausite pro šalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *